|E hënë, Shkurt 27, 2017

​Cikalleshi-De Biasit: Balaj të luaj në vend të Sadikut 

Kishte shumë kohë që nuk i mungonte një grumbullimi të përfaqësueses një sulmues si Sokol Cikalleshi.

Fakti i mos grumbullimit nuk e ka mërzitur aspak Cikalleshin, pasi është i vetëdijshëm për mungesën e minutave me klubin, një situatë e krijuar ndoshta nga mos aktivizimi në Evropian ka qenë një goditje jo e lehtë.

“Po t’i kthehemi Europianit në fakt unë pretendoja të luaja më shumë atje dhe të ndihmoja skuadrën, por kjo nuk ndodhi dhe sigurisht që nuk më ka bërë mirë”, tha Cikalleshi.

Ky është sezoni i tij i dytë në kampionatin turk me skuadrën Basksehir. Ndërkohë që në të parin u aktivizua në shumicën e ndeshjeve, në këtë sezon ka luajtur më pak se 90 minuta në 10 javë.

I bindur se do t’ia dalë ai e sheh me optimizëm të ardhmen po tek kjo skuadër. Sa i përket ndeshjes se përfaqësueses me Izraelin, në mungesë të tij ai ka një sugjerim për De Biasin.

“Sa i përket Sadikut duke qenë se ka operuar gjurin mendoj se nuk është në 100% të formës së tij, për këtë arsye duke parë nga ana tjetër se Balaj po luan shumë mirë mund të jetë ai zgjedhja e De Biasit”.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Toples nga Korfuzi (fotot)

Greqi - Toples jo vetëm në Shqipëri por edhe në Korfuz të Greqisë. Modeli dhe moderatori Klinton Zeqiraj i cili...

Close