|E premte, Shkurt 24, 2017

​Plani perfekt i klubeve braziliane për të shpëtuar Chapecoense 

Klubet elitare braziliane i kanë propozuar Federatës së Futbollit të Brazilit një serë masash se si ta shpëtojnë skuadrën Chapecoense

Shumica e futbollistëve të kësaj skuadre sot kanë humbur jetën, pasi aeroplani i tyre është rrëzuar në Kolumbi.

Ato propozojnë që Chapecoense të huazojë pa pare lojtarët dhe për tre vite të mos bie në kategorinë e dytë.

1.       Të huazojë lojtarët pa para për vitin 2017

2.       Të shpëtohet nga rënia në ligat më të vogla për tre edicionet e ardhshme

Pjesë e skuadrave që kërkojnë këtë shpëtim janë edhe Sao Paulo, Corinthians, Santos, Palmeiras dhe Portuguese.

PSG ka mohuar lajmet se ata do të dhurojnë 40 milionë euro për skuadrën braziliane Chapecoense

Mediat e ndryshme kanë njoftuar se PSG do të dhurojë 40 milionë euro për skuadrën braziliane Chapecoense, futbollistët e të cilës humben jetën pas përplasjes së aeroplanit.

Le Parisien shkruan se lajme të tilla janë të pavërteta.

“PSG mohon se do të dhurojnë 40 milionë euro për Chapecoense”, shkruan Le Parisien.

 111_1480447880-7995465

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Të huajt për jetën e natës në Tiranë https://t.co/DdeEvCpedG https://t.co/SQNTpM1Hd3
508 people follow ALB365
Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Europa mundë të mbyll dyert për emigrantët

Europa mund të krijojë një sistem me roja bregdetare për të bllokuar kalimin e metëjshëm të emigrantëve në Europë. Propozimi...

Close