|E hënë, Shkurt 20, 2017

​Vdes legjenda braziliane 

Carlos Alberto ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare

Legjenda braziliane, Carlo Alberto ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare, pas një sulmi në zemër.

Alberto ishte kapiten i Brazilit në triumfin në Kupën e Botës të vitit 1970, ku kishte shënuar në finale një nga golat më të bukur.

Ai gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe për skuadrat Flamengo dhe Santos, duke u paraqitur në më shumë se 400 ndeshje, ndërsa për Brazilin u paraqit në 53 ndeshje.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksioni antidrogë , “Lazot” presin policinë me amrë.

    Gjirokaster - Të shtënat me armë mbrëmjen e djeshme në fshatin Lazarat të Gjirokastrës kanë vijuar gjatë gjithë natës,...

Close