|E premte, Qershor 23, 2017

10-vjeçari mbaron gjimnazin me rezultate të shkëlqyera . 

124951   USA – Të marrësh diplomën e pjekurisë në moshën 10 vjeçare dhe me notat maksimale, është kjo ajo që ka arritur i vogli Tanishq Abraham di Sacramento nga California (SHBA). Por ai duket se ka eksperiencë në rezultatte befasuese. Në moshën katër vjeçare Tanishq ishte fëmija i parë amerikan i cili u pranua në Mensa, shoqata që grumbullon njerëzit me nivelin më të lartë të inteligjencës në nivel botëror.

Në moshën shtatë vjeçare ai nisi të marrë leksione në disa kolegje të shtetit. Megjithatë ai nuk e ka ende të qartë nëse kur të rritet do të bëhet mjek apo shkencëtar, megjithëse dëshira e tij më e madhe është që të bëhet Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Por Tanishq tregon se nuk qëndron gjatë mbi lobta, por thotë se i kap infomacionet që i dëgjon dhe i memorizon ato.

Mirëpo i vetmi që mund ta sfidojë 10 vjeçarin në ecurinë e tij është Grace Bush e cila në moshën 16 vjeçare arriti të diplomohet në shkollën e lartë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mediat kroate shkruajnë për Skënderbeun

Mediat kroate nuk e cilësojnë Skënderbeuin si kundërshtar të vështirë për Dinamo Zagrebin. Menjëherë pas hedhjes së shortit që vendosi...

Close