|E shtunë, Janar 20, 2018

10 vjet UGSH në Fier 

Fier – 10 vjet Unioni i Gazetarëve dega Fier, 10 vjet ku gazetarët veprojnë të bashkuar për punë, për argëtim, për interesat e përbashkëta të atdheut dhe të shoqërisë son.

Dje pasdite bibloteka Fier ka qënë e populluar jo vetëm nga gazetarë por nga njerëz të artit, kulturës, politika (mungonin politikanë të majtë edhe pse ishin njoftuar për aktivitetin) nxënës shkollash, qytetarë të thjeshtë, por edhe figura të njohura të gazetarisë të ardhur nga rrethe të ndryshme të vdendit, ish drejtues gazetash, televizioneshet, drejtues të besimeve fetare etj.  Aleksandër Çipa, Anila Basha, Mustafa Nano, Azgan Haklaj përfaqësues të policisë së shtetit, Luan baçi dhe Enkelejd Alibeaj si deputetë të PD-së dhe përfaqësues të politikës fierake në parlamentin e Shqipërisë kolegë nga Fieri, Gjirokastra, Vlora, Durrësi,Tirana etj

Pasi kan ndjekur një dokumentar modes , pasi kan folur për gazetarinë, rrugën e saj, për profesionin e gazetarit, vështirësitë dhe rrugën , ndryshimet dhe sakrificat për të cilat ata i kan ndjekur ndër vite, baskkia Fier dhe kryebashkiaku Armando Subashi i dhuruan Unionit të Gazetarëve të Qarkut Fier një çertifikatë vlerësimi dhe mirënjohje.në këto vite veprimtarie.

Kreu i UGSH Aleksandër Çipa pohoi fakrin se UGSH është institucion si në Titanë ashtu edhe në degët e tij në rrethe dhe çdo duhet të shikohet si një e tërë duke lënë të nënkuptohet mungesa e politikës së majt në fier e cila edhe pse ishte njoftuar mungoi në këtë ceremoni modeste.

alb365

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Gazeta serbe kërcënon me padi ambasadorin amerikan

Serbi - Një gazetë serbe...

Close