|E premte, Qershor 23, 2017

100 delfinë kapërcejnë përnjëherësh një valë deti . 

126164    Australi – Një foto që nuk ka shumë nevojë për fjalë ka mrekulluar sytë e njerëzve dhe ka hapur polemika ndër shkencëtarët.

Më shumë se 100 delfinë janë fotografuar nga lart duke kaluar në të njëjtën kohë një valë deti në Australinë perëndimore.

Shkencëtarët menjëherë kanë hapur diskutimet midis tyre duke thënë që askush nuk e di arsyen se pse delfinët e bëjnë diçka të tillë.

Një grup delfinësh që kalojnë valën e detit është parë për herë të parë që në lashtësinë Greke.

Dihet që delfinët janë një kafshë inteligjente ndaj këtë veprim ata mund ta bëjnë qëllimisht vetëm për t’u argëtuar.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia në 24 orë,1 në pranga dhe 4 nën hetim të lirë.

    Fier -  Më datë 04.08.2014,nga Komisariati Policse Fier ,filloi procedimi penal në gjëndje të lire për shtetasin ,D...

Close