|E shtunë, Janar 20, 2018

105 vjet nga themelimi i Policisë së Shtetit 

Me rastin e 105 vjetorit të themelimit të policisë shqiptare, ku qeveria i ka kushtuar edhe një ceremoni me nderime të veçanta dhe shpërndarjes së disa dekoratave, kanë dalë në dritë edhe detaje që ndoshta nuk i dinim.

 Ky institucion është krijuar pikërisht në datën 13 janar të vitit 1913, kjo karahas institucioneve të tjera që kishte krijuar më herët qeveria e Vlorës.

Për të gjithë ata që kanë pjesë e aktivitetit të organizuar nga Policia e Shtetit kanë parë edhe një dokumentar që me fillimet e policisë si domosdoshmëri e shtetit e deri te roli i strukturave që janë ngritur në luftën kundër krimit në vend.

105 vjetori i policisë së shtetit është festuar në të gjitha drejtoritë e policisë vendore , edhe në Fier

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tronditjet politike, të cilat do ta përcaktojnë vitin 2016

Nga GIDEON RACHMAN  - Nga Kina...

Close