|E premte, Qershor 23, 2017

13 milionë euro kartëmonedha false sekeustrohen në Bullgari 

Bullgari – Një sasi kartëmonedhash false me vlerë të përgjithshme 13 milionë eurosh janë sekuestruar nga zhytësit në fundin e një dige në jug të Bullgarisë,  njoftoi prokurori i përgjithshëm bullgar, Sotir Cacarov.

Kartëmonedhat ishin prerje 500 euroshe.

“Ky është konfiskimi më i madh i kartëmonedhave false në Bullgari”, deklaroi ai.

Banka Qendrore Evropiane ka vendosur kohët e fundit për të ndaluar prodhimin e kartëmonedhave 500 euroshe, për shkak të përdorimit të tyre për pastrimin e parave.
Prerjet ekzistuese vijojnë të mbeten në qarkullim.

Tre shtetas bullgarë janë arrestuar përfshi dhe pronarin e një kompanie printimi , i cili ishte dënuar më parë me gjashtë vjet pikërisht për falsifikim të kartëmonedhave.
Kartëmonedhat er paprera ishin hedhur në digën ”Meçka”.

Blloqet e gjetura nga zhytësit janë nxjerrë jashtë për t’u tharë më pas nga policia.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Letra e 1958 / Lula – shqiptarja që vrau me gjashtë plumba hungarezin

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të...

Close