|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

145 vjeçari – Po pres vdekjen, varrin e kam bërë gati 

Mbah Gotho mendohet se është njeriu më i vjetër në botë.

Ai pretendon se është plot 145 vjeç.

Indioneziani ka lindur në vitin e largët, 1870.

Ai ka parë t’i vdesin 10 vëllezërit dhe motrat e tij, si dhe katër gratë që ka pasur, e fundit prej të cilave në vitin 1988.

Gotho thotë se është gati për të vdekur, por kjo nuk po ndodh.

Duke folur për mediat vendase, ai tha se e ka bërë gati varrin që në vitin 1992.

“Ajo që unë dua, është të vdes para nipërve të mi”, thotë ai.

Por, duket se vdekja e ka harruar Gothon.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ryshfeti 18 mijë euro, Llalla pezullon prokurorin Ardian Braho

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka urdhëruar pezullimin nga detyra të Prokurorit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Ardian Braho, menjëherq pas videos së publikuar kur një oficer gjyqësor merr shumën prej...

Close