|E mërkurë, Dhjetor 13, 2017

16 ekipet në fazën e eliminimit direkt në Champions 

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër

Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool dhe Tottenham.

La Liga ka tre skuadra Barcelona, Real Madrid dhe Sevilla, ndërsa Serie A italiane ka dy Juventus dhe Roma.

Ndërsa një skuadër kanë Gjermania – Bayern Munich, Turqia – Besiktas, Zvicra – Basel, Ukraina – Shakhtar, Franca – PSG dhe Portugalia – Porto.

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Hipoteka nis verifikimi i pasurisë për prokurorë e gjyqtarë, lista me 775 emrat

Ashtu siç edhe u paralajmërua pak ditë...

Close