|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

2 mijë vrasje në 15 vjet (video) 

Kosovë – Vetëm gjatë këtyre muajve të këtij viti kanë ndodhur 23 vrasje, të cilat kanë sfiduar sistemin e sigurisë  dhe drejtësisë në vend.

Se numri i vrasjeve është shtuar këtë vit tregojnë edhe statistikat zyrtare të Policisë.

Vitin e kaluar në këtë periudhë kanë ndodhur 11 vrasje, për dallim nga ky vit i cili përfshin 21 vrasje vetëm në këtë shtatë mujor, raporton Tribuna Channel.

Ndërsa, brenda 15 vjet të pasluftës në Kosovë, përkatësisht, nga 99 e deri në 2014 kanë ndodhur rreth 1500 vrasje të motiveve të ndryshme

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti, 22 vjeçari përplaset me murin , vdes

Divjakë - Më datën 09.01.2016, ora 01:30 , në aksin rrugor Divjakë- Këmishtaj , në fshatin Mërtish, shtetasi J.Rr, 22 vjeç, banues në fshatin Gungas, Divjakë. 22 vjeçari duke drejtuar...

Close