|E diel, Dhjetor 17, 2017

2 në pranga dhe 1 në hetim të lirë . 

policiaFier – Më datë 23.01.2015 ora 09.00, nga Komisariati i Policise Fier u ndalua shtetasi në kërkim Zenel Malo ,vjec 58,  banues në Fier.

Ndalimi u krye pasi më datë  09.01.2015, në banesën e tij është konstatuar rilidhje e paligjshme e energjisë elektrike.

 Më datë 23.01.2015  ora 22.50 u bë arrestimi i shtetasit ne kerkim, Edi Subashi, vjec 34, banues në Fier. Arrestimi u krye pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me datë 26.09.2013 ka vendosur, per kete shtetas,  masën e sigurimit personal “Arrest me burgë”për vepren penale “Kundershtim me dhunë i punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga neni 236/2 i Kodit Penal.

 Më datë.23.01.2015 , filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin D.T vjec 19, banues  në Fier. Procedimi nisi pasi në lokalin e tij në fshatin Darzezë, gjate kontrollit të ushtruar, u gjetën dhe sekuestruan në cilësine  e provës materiale, pajisje te ndryshme elektronike, të cilat i kishte pa lejen  përkatëse.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Përfaqësuesi i Federatës Serbe: Në Tiranë u goditëm me gurë

Tiranë - Përfaqësuesi i Federates Serbe të...

Close