|E premte, Mars 24, 2017

2 persona të maskuar vrasin ish-drejtorin e OST-së. Berisha – Viktima i dënuar në Itali për drogë 

Rrëshen – Ish drejtori i Tensionit të lartë në Veri të vendit, është vrarë me armë zjarri nga dy persona të maskuar mëngjesin e sotëm.

Vrasja u shënua në një lokal në qendër të qytetit të Rrëshenit ku viktima, Saimir Jaku kishte shkuar të pinte një kafe.

Gazetari i Ora News, Elvis Hila informon:  Dy persona të maskuar dhe në një automjet kanë qëlluar në drejtim të Saimir Jakut.

Jaku mbante poston e drejtorit deri para një jave kur dhe u shkarkua nga detyra.

Në maj të 2016 ish kryeministri Sali Berisha denonconte në profilin e tij emërimin që ishte bërë në nënstacionin e Veriut, Sajmir Jaku, ku sipas qytetarit dixhital drejtor është vendosur një person i ish dënuar ne Itali për drogë  dhe pa arsimin përkatës.

Postimi i Sali Berishes me 28 maj 2016

“Qytetari dixhital denoncon: Drejtorin e tensionit të lartë në Veri, Sajmir Jaku si njeri me 8 klasë shkollë dhe të dënuar në Itali me burg për drogë! Miq, për Edvin Kristaq Ramen krimi është meritë për t’u emëruar në detyrë! sb

“Të rujt zoti z. Berisha u bëfsh 100 vjeç. Jam D.N nga Kurbini ing elektrik, ish punonjës i nënstacioneve veriut, në Mirditë drejtor tensionit lartë veri është emëruar Saimir Jaku me 8 klasë i dënuar ne Itali me burg për drogë. Ky është emëruar nga Ndrec deda kryetar bashkisë Mirditë i Edvin Ramës.”

Më 9 shtator 2016, dy persona me maska vranë në një lokal në qendër të Rrëshenit Sajmir Jakun

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Deputeti i PS Ervin Koçi dorëzon mandatin, largohet nga politika https://t.co/VEqjyLUEoB https://t.co/5suAv09NEt
4,857 people follow ALB365
Twitter Pic insanoca Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic helliwel Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k Twitter Pic alansouz Twitter Pic buju1zz Twitter Pic WanaAlif
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Parashqevi Simaku sëmurë nga paraliza faciale

Parashqevi Simaku ka qënë padyshim një nga ikonat e muzikës së lehtë dhe popullore shqiptare. Përvecse ka qënë fituese e...

Close