|E hënë, Qershor 26, 2017

28 Nëntori, politika feston e bashkuar 

Fier – 104 vjetori I shpalles së pavarëssië është festuar  prej përfaqësuesve të politikës  bashkë, të majtë e të djathtë.

Nën tingujt e bandës së qytetit, dhe rreshjeve të shiut  përfaqësues të  pushtetit vendor, deputetë, përfaqësues të besimit fetar , drejtues instituciuonesh , të partive politike  kanë ngritur flamurin  aty ku 104 vjet më parë në mënyrë simbolike ngriti flamurit ish kryebashkiaku fierak Tonci Kilica

Pas ceremonisë së ngritjes së flamurit përfaqësuesit e PD janë drejtuar për në varrezat e dëshmorëve për të vendosur buqeta e kurora me lule, ndërkohë që të majtët do të festojnë në 29 nëntor

vlcsnap-2016-11-28-10h39m34s175 vlcsnap-2016-11-28-10h40m28s218 vlcsnap-2016-11-28-10h41m56s6

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rezultati në Fier ora 19 https://t.co/ABA57692mC https://t.co/UFiYNtWIy2
11,393 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Trageti , 5 të vdekur. Shpëtohen 418 persona, mes tyre 22 shqiptarët .

Një operacion i madh i kryesuar nga italianët dhe pasuar nga grekë e shqiptarë është duke u zhvilluar prej më...

Close