|E premte, Korrik 28, 2017

3 në pranga për dhunë në familje 

Ushtrojnë dhunë fizike e psikologjike ndaj familjarëve të tyre, policia arreston në flagrancë 3 shtetas.

Fier!

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Ardian Gjika, 45 vjeç, banues në fshatin Gracalli, Fier, pasi:

Ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes dhe babait të tij, shtetasve, L.Gj, 41 vjeçe dhe T.Gj, 76 vjeç, banues në fshatin Gracalli, Fier.

Materialet i kaluan prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/2 i Kodit penal.
Lushnje!

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Suleyman Bakgor, 50 vjeç, lindur dhe banues ne qytetin Zile, Turqi dhe banues përkohësisht në lagjen “Xhevdet Nepravishta“, Lushnje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datën 26.09.2016 rreth orës 12:00, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëjetues së tij,shtetases Sh.Sh, 31 vjeçe.

Materialet i kaluan prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal.

Divjakë!

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Divjakë arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Ardian Maçi, 37 vjeç, banues në fshatin Çermë, Divjakë.

Arrestimi I këtij shtetasi u bë pasi ish-bashkëshortja e tij, shtetasja E.T, 33 vjeçe, banues në fshatin Dushk, Lushnjë , kallzon se ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj fëmijëve të saj A.M dhe M.M.

Materialet i kaluan prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a i Kodit Penal.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama-drejtorëve të Hipotekave: Jepni dorëheqjen, keni një mal me akuza https://t.co/U9Umn4jVk4 https://t.co/nWjE6aKWSS
11,299 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tërmet 4.7 ballë në Greqi

Greqi - Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.7 ballë ka tronditur Greqinë ditën e sotme. Sipas qendrës sizmike evropiane,...

Close