|E diel, Dhjetor 17, 2017

3 në pranga, vodhën 2 500 litra gazoil tek “Bankers”. 

bankers-ibnaFier – Më datë 27.01.2015 ora 17.00, nga Sektori Kunder Krimit Financiar ne Drejtoria e Policisë Qarku Fier, ne kuader te Operacionit “Red Oil” u  bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: Agron Prifti , vjec 53,  banues në fshatin Marinëz, Fier, Artan Koni, vjec 44, banues në fshatin Marinëz Fier.Vasil Bërdilla, vjec 51, banues në Çeligrad, Fier.

Arestimi u bë pasi rreth ores 12.00, në vëndin e quajtur Marinëz, në bashkëpunim me njëri tjetrin, keta shtetas, me detyrë roje prane Kompanisë Bistika, kanë vjedhur një sasi nafte prej 2500 litrave, prone e Kompanisë “Bankers”.Neni 135 e 25 i Kodit Penal “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën” dhe “Kuptimi bashkepunimit”

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
4 në pranga, çonin kokainë në Greqi me çantat e grave

Korçë - Katër persona janë arrestuar në...

Close