|E diel, Korrik 23, 2017

40 lëkundje të tjera në zonat e tërmetit 

Itali – Aktiviteti sizmik në zonat e tërmetit në Italinë Qëndrore vazhdon të mbetet ende mjaft aktiv.

Vetëm gjatë natës së shkuar janë regjistuar 40 lëkundje të reja, më e forta ndër të cilat ajo e orës 04:50 e shkallës 4 në provincën Ascoli Piceno.

Mbi 1000 lëkundje tërmeti janë regjistruar nga 24 gushti deri më sot në 3 rajonet e Italisë Qëndrore: Lacio, Marke e Askoli Piceno.

Terreni i komunës së Amatrices pas këtij tërmeti ka pësuar një ulje me 20 cm.

Ndërkohë me kalimin e orëve zbehen gjithmonë e më shumë shpresat për të gjetur të mbijetuar nga kjo tragjedi natyrore.

Nuk gërmohet më në komunat Arquata del Tronto ku numri i viktimave është 50 e në Accuoli 11.

Vazhdon ende puna në Amatrice, ku 15 persona rezultojnë ende të humbur.

Gjatë ditës së sotme ka shkuar në 290 numri i viktimave, 233 prej të cilave në Amatrice.

Mes viktimave numërohen dhe 12 shtetas me origjinë të huaj: 6 rumunë, 3 britanik, 1 spanjoll, 1 shqiptar e 1 shtetas kanadez.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Pushuesit kosovarë gjenë ‘belanë’ në Vlorë https://t.co/AvNwnPz9Rx https://t.co/LFzVxjYHmm
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Parandalohet vrasje në Fier.  

Fier - Një patrullë policore ka parandaluar një vrasje mbrëmjen e djeshme në lagjen "8 Shkurti". Lajmi konfirmohet nga burime...

Close