|E hënë, Maj 22, 2017

40 lëkundje të tjera në zonat e tërmetit 

Itali – Aktiviteti sizmik në zonat e tërmetit në Italinë Qëndrore vazhdon të mbetet ende mjaft aktiv.

Vetëm gjatë natës së shkuar janë regjistuar 40 lëkundje të reja, më e forta ndër të cilat ajo e orës 04:50 e shkallës 4 në provincën Ascoli Piceno.

Mbi 1000 lëkundje tërmeti janë regjistruar nga 24 gushti deri më sot në 3 rajonet e Italisë Qëndrore: Lacio, Marke e Askoli Piceno.

Terreni i komunës së Amatrices pas këtij tërmeti ka pësuar një ulje me 20 cm.

Ndërkohë me kalimin e orëve zbehen gjithmonë e më shumë shpresat për të gjetur të mbijetuar nga kjo tragjedi natyrore.

Nuk gërmohet më në komunat Arquata del Tronto ku numri i viktimave është 50 e në Accuoli 11.

Vazhdon ende puna në Amatrice, ku 15 persona rezultojnë ende të humbur.

Gjatë ditës së sotme ka shkuar në 290 numri i viktimave, 233 prej të cilave në Amatrice.

Mes viktimave numërohen dhe 12 shtetas me origjinë të huaj: 6 rumunë, 3 britanik, 1 spanjoll, 1 shqiptar e 1 shtetas kanadez.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rrethi çiklistik, policia merr masa https://t.co/yG7jBAk5wZ https://t.co/kvCkHFpulu
11,451 people follow ALB365
Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie Twitter Pic INBUEX Twitter Pic DPtw09
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
valbone
1 500 turistë “pushtojnë” Valbonën në fundjavë.

    Tropojë - Këto ditë fund korriku, vazhdon fluksi i madh i turistëve të huaj, por edhe vendas në...

Close