|E hënë, Shkurt 20, 2017

5 në pranga, tentuan të vjedhin një pompë pusi nafte 

Fier – Tentojnë të vjedhin me dhunë pompën e një pusi nafte të kompanisë “Bankers” duke dhunuar rojen, ndalohen nga policia 5 autorët e dyshuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit:

1.Robert Xhafa, 20 vjeç.
2.Klejdisjan Çepele, 18 vjeç.
3.Armand Xhafa, 20 vjeç.
4 Enea Çepele, 19 vjeç.
5.Nikollaq Ismaili, 18 vjeç, të pestë banues në fshatin Kuman, Rroskovec.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin, gjatë natës më datën 08.05.2016, në gropën ekologjike nr.7, në Jagodinë, kanë tentuar të vjedhin një pompë të pusit të naftës të kompanisë “Bankers” dhe kanë dhunuar rojen e SH.P.S.F. “Serjani”, shtetasin F.C, 53 vjeç, banues në fshatin Marinëz, Rroskovec, ku dhe i kanë marrë një aparat celulari.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje me dhunë”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 139, 25, 22 të Kodit Penal.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dorehiqet live kryetari i zyres se shtypit ne Shtepine e Bardhe.

    USA - Pas më shumë se tre vitesh punë si kryetar i Zyrës së shtypit në Shtëpinë e Bardhë,...

Close