|E hënë, Shkurt 27, 2017

5 të arrestuar në 24 orë 

Fier – Lushnje – Ndalohet 1 shtetas i shpallur në kërkim dhe arrestohen në flagrancë 4 shtetas të tjerë, 2 për drejtim mjeti në gjendje të dehur edhe 2 shtetas për vjedhje.

Specialistët për Krimet në Komisaritin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Met’hat Korçari, 59 vjeç, banues në fshatin Cakran. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me Vendimin e datës 27.10.2016, e ka dënuar me 8 muaj burg për veprën penale “Dhuna në familje”, parashikuar nga Neni 130/a/4  i Kodit Penal.

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit Ylli Bani, 48 vjeç, banues lagjen “1 Maj”, Fier. Në vendin e quajtur “Poliklinika”, është kapur duke drejtuar mjetin tip “Benz” me targa AA 425 IL , në gjëndje të dehur.

Venetik Dylmishi, 31 vjeç, banues në lagjen “29 Marsi” Patos. Në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Sheqit”,  është kapur nga shërbimet Policisë së Rendit duke drejtuar në gjëndje të dehur mjetin tip “Benz”  me targa AA 765 DG.

Specialistët për Krimet në Komisaritin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasit Shkëlqim Zelo, 24 vjeç, banues në lagjen “Skender Libohova”., Lushnje. Fatjon Marra, 28 vjeç, banues në Lushnje. Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin, në pallatin në ndërtim të firmës “Toshkëzi”,  kanë vjedhur një celular dhe 4200 lekë të puntorëve të kësaj firme.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nasip-Naco
Ish ministri Naço fillon punë avokat

Ish-Ministri i Drejtësisë Nasip Naço, duket se ka zgjedhur të shkëputet për disa kohë nga politika, dhe t’i përkushtohet profesionit...

Close