|E hënë, Qershor 26, 2017

Rama- Bradley: Krimi i organizuar problem jo vetëm i një vendi. 

Tirane – Kryeministri Edi Rama priti sot në një takim, Ministren për Trafikun e Qenieve Njerëzore dhe Krimin e Organizuar në Ministrinë e Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, Karen Bradley.
Dy bashkëbiseduesit Edi Ramanë takim ndan bindjen për nevojën e një bashkëveprimi më të ngushtë midis vendeve, pasi vlerësuan se krimi i organizuar është një problem jo vetëm i një vendi, por po fiton një përmasë gjithnjë e më ndërkombëtare.
Qeveria shqiptare, u shpreh Rama po punon për reformimin e organeve ligjzbatuese dhe fuqizimit të procedurës së hetimit, edhe përmes ngritjes së një strukture të re, Byrosë Kombëtare të Hetimi, ndërsa vlerësoi se ndihma teknike dhe ekspertiza britanike do të ishte një garanci për sukses.
Më tej dy zyrtarët shprehën angazhimin, për të shfrytëzuar çdo mundësi që rrit bashkëveprimin dhe suksesin në luftën kundër krimit të organizuar.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Manjani: Biznesi i kanabisit financoi ruajtjen e rezultatit të PS-së të 2013 https://t.co/iBI17c9J77 https://t.co/iAk881Y48y
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bota e sportit në zi, 3 sportistë të vdekur në aksidentin ajror

Tre sportistë të njohur francezë janë në mesin e 10 viktimave si pasojë e një aksidenti me helikopter. Lajmi është...

Close