|E diel, Janar 22, 2017

Berisha – Protesta më e madhe e 25 vieteve 

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka përshëndetur protestën e sotme kundër ligjit të importit të mbetjeve, duke e cilësuar protestën më të madhe të shoqërisë civile në 25 vite të organizuar me thirrjen e parë.

Në një postim në fb, Berisha uron organizatorët, ndërsa apelon qytetarët të mbështesin masivisht shoqërinë civile në këtë kauzë për mbrojtjen e jetës, shëndetit dhe mjedistit ku jetojmë.

Postimi i plotë në fb

Proteste madheshtore e shoqerise civile kunder plehrave te Edi Rames!

Te dashur miq, mijera qytetare te te gjitha moshave dhe bindjeve politike mbushen bulevardin Deshmoret e Kombit dhe protestojne per mbrojtjen e jetes, shendetit, mjedisit dhe dinjitetit te tyre dhe mbare shqiptareve nga plehrat, helmet dhe mashtrimet e Edi Rames.

Kjo ishte protesta me e madhe e shoqerise civile ne 25 vite organizuar me thirrjen e pare!

Edi Rama, qe tani po quhet ne rrjetet sociale ne mbare boten Pleh-Man, njeriu i plehut, i tronditur deri ne palce beri gjithcka qe t’u mbylle ekranet protestuesve por deshtoi! Dhe nje here thirrja ime per te gjithe qytetaret eshte: te mbeshtesim protesten e shoqerise civile si deshmi e pergjegjesise tone qytetare sepse ajo po mbron jeten, shendetin, mjedisin, dinjitetin e secilit prej nesh.

Urimet me te perzemerta organizatoreve dhe pjesmarresve per protesten me madheshtore, me thirrje te pare, e shoqerise civile ne historine e vendit! Urimeeee! sb

14441103_933838956760012_450972543613264281_n 14449789_1131189253601871_7122190705303358349_n protesta-1-655x356

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia kufitare kap skaf 8 m të gjat me 2 italianë https://t.co/fzO4nfhDjr https://t.co/6XwK8GWdAo
501 people follow ALB365
Twitter Pic dessie_m Twitter Pic kencaill Twitter Pic davejone Twitter Pic kathryn_ Twitter Pic MJohnson Twitter Pic VirtuaIM Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kledi_g Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom Twitter Pic MurrayNe Twitter Pic UomoSupe Twitter Pic ardit_gj Twitter Pic misini_b Twitter Pic koinosap Twitter Pic Sokol905 Twitter Pic idamyrta Twitter Pic Hoxhalli Twitter Pic PetritCe
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja çfarë studiojnë miliardierët

Akoma keni dyshime se çfarë do të studioni? Ndoshta mund t’ju ndihmojmë duke ju prezantuar studimin më të fundit mbi miliarderët. Analiza më e fundit tregon se në çfarë dege...

Close