|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë, epiqëndra në Jug 

Sarandë – U drodh dheu dhe gjithcka mbi dhe nga nje termet i ores 22.16 minuta ne Sarande. Aparaturat e stacionit sizmologjik ne Sarande e kane rregjistruar me amplitude 5.5 balle.

Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar dëme të vogla materiale në jug të vendit.  Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:25 në pjesën jugore të vendit. Sipas informacioneve tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë.
Lëkundjet janë ndjerë në Gjirokastër, Sarandë, Vlorë, Fier e Tiranë, por edhe qytete të tjera. Epiqendra e tërmetit ka qenë në kufirin mes Shqipërise dhe Greqisë, afër Janinës. Deri tani nuk raportohet për dëme.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Fernando Colunga , aktori milioner meksikan. (fotot)

    Fernando Colunga, është një nga aktorët meksikanë më të njohur dhe më të paguar. Por sipas mediave, ai ka 10 vjet që është futur edhe në biznesin e...

Close