|E mërkurë, Gusht 16, 2017

7 të mirat e sharqirit 

Duke qenë se jemi në stinën e pjekjes së këtij fruti duhet të dini patjetër përfitimet:

Balancon nivelin e ujit në organizëm. Pra arrin të sigurojë një hidratim të mirë;

Është i vlefshëm për shëndetin e zemrës si edhe ul rrezikun e shfaqjes së astmës;

Forcon sistemin imunitar duke qenë se përmban edhe vitaminën

Favorizon shëndetin e syve të fëmijës duke qenë se përmban edhe vitaminën

Ndihmon në zhvillimin e kockave pasi përmban kalcium dhe magnez

Përmban grupin e vitaminës B (B kompleks) që ka përfitime të ndryshme, duke përfshirë sistemin nervor, qelizat e kuqe të gjakut, rregullimin e karbohidrateve etj

Favorizon tretjen duke qenë se përmban shumë fibra.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia arreston 1 person, heton në gjëndje të lirë 3 të tjerë dhe shpall në kërkim një tjetër.

Fier - Më datë 09.12.2014, Komisariati Policisë Fier, filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin Fatmir.K,vjec 54, banues ne  Fier pasi  gjatë...

Close