|E enjte, Shkurt 23, 2017

74 vjecari – Kërkojë të drejtën time, atë të drejtë që ma ka dhënë edhe gjykata 

Fier – Rakip Shehaj 74 vjec  apelon nëpërmjet alb365.com që drejtoria e përgjithëshme meteorologjike të vazhdojë ta paguaj  conform vendimit të gjyqit për padrejtësinë e shkaktuar.

Sipas 74 vjecarit mësohet se ai për afro 16 vjet ka punuar në matjen e kohës në meteorologjinë Fier që varej nga Tirana. Në 2007 në mënyrë të pa drejt e largojnë nga puna  . Për këtë vendim Shehaj e hedh në gjyq  ndërmarjen, i fiton gjyqet në të gjitha shkallët. Vendimi gjyqeve I njeh të drejtën që ndërmarja ta paguaj në shumën e afro 1,3 milion lekëve të reja dhe interesa Shehajn . Deri më tani ai pohon se ka marë 10 milion lek të vjetra por nuk ka marrë pjesën tjetër.

Edhe pse ka afro një muaj që ka dalë nga spitali pasi është diabetic  dhe vuan nga disa sëmundje ai pohon  se kërkon të drejtën e tij. Atë që ia ka dhënë edhe gjyqi.

vlcsnap-2016-11-10-11h15m09s171 vlcsnap-2016-11-10-11h15m33s154 vlcsnap-2016-11-10-11h15m47s25

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Irakli Toska vjen me librin e dyte "Semani , Gjurme ne histori".

Fier - Shkrimi “Semani - Gjurmë në Histori” është histori e paplotë se, për Semanin, gjenden shumë hapësira të paezauruara...

Close