|E enjte, Mars 30, 2017

9 deputetë me juridik pa mbaruar gjimnazin 

E dini pse me pelqen zhurma e maturanteve? Sepse me ne fund arsimi i larte do e tkurre tani e tutje masivizimin grotesk pa cilesi dhe kafenete e universiteteve do kene rrenie te xhirros ditore. Taksixhinjte me diploma juridiku dhe gjykatesit me patenta maunesh gradualisht do mbeten specie ne zhdukje por gjithesesi duhet ende kohe.

Sot po u tregoj nje sekret te vogel qe e kam ditur prej kohesh dhe meqenese lajmi i dites mbetet arsimi le ta flasim pa humbur kohe.
Ne parlamentin shqiptar 9 nga deputete kane diploma juridiku por nuk kane shkuar asnje dite ne gjimnaz. Pasi mbaruan 8-vjecaren, u morren me biznese dhe pune te pista e nuk kishin nge as kohe te vazhdonin shkollen e mesme. Fati u eci, paraja lume, u kompletuan por vetem dy gjera te vogla u mungonin ne jete. Kuptuan qe kishin disnivel me te tjere burra dhe boshlleqet i blene me leke. Perfunduan studimet universitare pa mbaruar gjimnazin por nuk u kursyen. Pa vajtur asnje dite ne gjimnaz, thjesht korruptuan drejtoret dhe bashke me numurin e amzes blene edhe deftesat e pjekurise. Dhe si qershi mbi torte per te mbrojtur veten dhe punet e pista, krijuan lidhje me kryetaret e partive politike e nderkohe emrat e tyre u shenuan ne listat per deputete. Sot jane ne parlament, jane perfaqesuesit tane.
Dy deputet pa gjimnaz i ka partia e Idrizit PDIU.
Dy deputet pa gjimnaz e ka edhe partia e Metes LSI.
Nderkohe dy deputete te tille pa gjimnaz por me juridik i ka partia e Rames, PS-ja dhe e mbyll listen PD-ja e Bashes me 3 cope.
Mot, ne zgjedhjet e qershorit nuk duhet bere vetem dekriminalizimi por edhe deinjorancizimi i deputeteve tane tranguj e te rrezikshem!!!

alb365Bledi Mane

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: https://t.co/sWM7U77R7D https://t.co/3oixT16cFl
4,029 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rahoveci, qyteti me dy gjuhë

Nga Drenushë Morina - Rahoveci është i njohur si Qyteti i Rrushit, mirëpo ai njihet edhe për një fenomen tjetër:...

Close