|E premte, Maj 26, 2017

9- vjeçari shqiptar del kampion i matematikës në Quebec të Kanadasë 

Nëntë-vjeçari shqiptar nga Montreali Kanada Kevin Bajraktari djali i doktor Andi Bajraktari nga Shkodra banues ne Montreal Kanada del kampion provincial në Quebec Kanada në konkursin e matematikës THALES per vitin 2016.

Kevin Bajraktari gjithashtu përfundoi nder 15 te paret nga më shumë se 6000 pjesëmarrës në konkursin kombëtar te Kanadase ne kete konkurs per vitin 2016.

Ky konkurs (THALES), i cili është projektuar për fëmijët e klasave të 3- ta, është organizuar nga Qendra e Konkurseve te Matematikës në Amerikën e Veriut e cila përgatit disa nga garat të nivelit me të lartë të matematikës në Amerikën e Veriut.

Që nga viti 1990, më shumë se 1 000 000 studentë në Kanadja dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes kanë marrë pjesë në këto konkurse. Një arritje për djaloshin nga Shkodra që bën krenar familjen e tij, por natyrisht edhe bashkëkombasit

2-117 3-117

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PR qefmbetje me PD, regjistrohet më vete https://t.co/EV7YFWZ9Pb https://t.co/B4bs51JXkm
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Berisha – Ndikimin më të madh e kam tek Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ndikimin më të madh e ka më shumë tek Edi Rama, sesa Lulzim Basha....

Close