|E diel, Qershor 25, 2017

Ambasadori i Bullgarise Arnaudov viziton ekspoziten grafike. 

10354157_660213900715562_5394382640224618793_n    Fier – Ambasadori I Bullgarisë Dimitar Arnaudov është rikthyer brenda një kohe të shkurtër (3 muajve) në Fier, për të qenë prezent në çeljen e ekspozitës grafike të 15 autorëve bullgarë dhe një autori fierak, Arben Koliçi. Ekspozita e vendosur në galerinë e Artit Fier kishte për qëllim njehësimin e artit dhe dy kulturave, në një të vetme. Ambasadori Arnaudov I impresionuar nga vëmendja dhe vlerësimi që Fieri dhe Bashkia Fier I bën vendit të tij dhe vlerave artistike në përgjithësi ka shprehur dëshirën për të nxitur binjakëzimin e Bashkinsë së Fierit me një nga bashkitë e rëndësishme të Bullgarisë.
Vizita e parë e Ambasadorit të Bullgarisë Dimitar Arnaudov në Fier ishte më 3 mars të po këtij viti, ku ambasadori morri pjesë në ceremoninë e ngritjes së Flamurit Kombëtar të Bullgarisë, në festën Kombëtare të saj (Ceremoni që kryehet për të respektuar çdo vend anëtare të BE-së, si shenjë respekti ndaj aspiratës që çdo shqiptar ka për të qenë pjesë e BE-së).

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni https://t.co/8YlKsInYNJ https://t.co/YG8jGHwAxV
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 2 shqiptarë, kapen dhe mbi 3,5 kg kokainë (fotot)

Skuadra antidrogë e policisë italiane e qytetit Forli me urdhër të Prokurorisë Italiane ka arrestuar dy vëllezërit shqiptarë Fatlum Ramaj...

Close