|E diel, Dhjetor 17, 2017

A do të ikë Bankers dhe do të vijë Kokëdhima ?! 

Oil-Drum-and-Money-640x360Ulja e çmimit të naftës në bursë ka sjellë pështjellime në tregun shqiptarë të naftës.

Një nga firmat më të fuqishme të nxjerrjes dhe përpunimit të saj, ‘Bankers Petrolium’ po bën gati valixhet për tu larguar nga Shqipëria.

Kostoja e lartë e prodhimit të naftës ka bërë që prej një muaji kjo firmë të rezultojë me humbje. Këtë fakt po e shfrytëzon më së miri Koço Kokëdhima, i cili komandon përmes suflerit të tij Albpetrol.

Pushteti që ai ka në politikën dhe qeverinë shqiptare ka ndikuar edhe në mos uljen e çmimit të naftës, e cila në Shqipëri ka pësuar vetëm një rënie të lehtë. Kjo vjen edhe si pasojë e taksimit të bizneseve të naftës me taksa më të larta se në rajon.

Loja që po bëhet me largimin e Bankers Petrolium është e iniciuar nga oligarkët që sot komandojnë qeverinë shqiptare dhe një nga këta është edhe Koço Kokëdhima.

Ajo që mbetet të theksojmë është humbja e vendeve të punës së qindra punonjësve që do të vuajnë në kurriz babëzinë e këtij pazari.

alb365.com/boom

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Keni dhimbje koke? Konsumoni kungull

Kungulli vlerësohet si njëri nga ushqimet më...

Close