|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

I afron ryshfet policit, vihet në pranga 26 vjeçari 

Mallakastër – I ofron ryshfet punonjësit të policisë rrugore për të shmangur masën administrative për shkeljen e bërë, por arrestohet në flagrancë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Manol Cela , 26 vjeç, banues në Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datën 28.09.2016, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, duke udhëtuar me mjetin tip “Benz”, me targë AA 753 KR, i ka ofruar 5 euro punonjësit të policisë së qarkullimit rrugor për ta falur për shkeljen e bërë, pasi po lëviste me mjetin me të meta teknike.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” parashikuar nga Neni 244  i Kodit Penal.

 

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zbulohet vaksina kundër HIV

Vaksina e re kundër virusit HIV ka kaluar testet fillestare te 33 pacientë dhe tani do të testohet në një mostër prej 600 njerëzve që nuk janë të infektuar me...

Close