|E martë, Shkurt 28, 2017

AKIP protestë para parlamentit, 2 aktivistë të shoqëruar 

Tiranë – Ashtu siç kishin paralajmëruar aktvistë të AKIP dhe shoqërisë civile që prej mbrëmjes së djeshme kanë nisur protestat përpara Parlamentit kundër ligjit që lejon importin e mbetjeve në Shqipëri.

Protesta e mbrëmjes së djeshme nisi për ti paraprirë asaj të sotmes, të cilët kanë paralajmëruar që do jetë një protestë në përmasa më të mëdha.

Protestuesit pretendojnë policia ka ndërhyrë me forcë për të mos i lejuar të zhvillojnë protestën, duke shoqëruar në komisariat dy persona.

“Policia na nxori me forcë nga çadrat ku ishim mbledhur dhe na tha që nuk keni leje për të zhvilluar protestën”, janë shprehur protestuesit.

Ata kanë deklaruar se  policia i ka thënë se sot projektligji për mbetjet nuk është në rend dite në seancë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Prezantimi i tri Projekteve të Investimeve Prioritare afatshkurtra në kuadër të… https://t.co/X8eQ4KkYP1 https://t.co/ECGsOFGc5R
511 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Publikohen fotot e drogës me vlerë 5 milion euro

Itali - Policia italiane  ka publikuar pamjet e gomones me drogë, e cila u kap paraditen e djeshme në brigjet...

Close