|E enjte, Qershor 29, 2017

AKIP protestë para parlamentit, 2 aktivistë të shoqëruar 

Tiranë – Ashtu siç kishin paralajmëruar aktvistë të AKIP dhe shoqërisë civile që prej mbrëmjes së djeshme kanë nisur protestat përpara Parlamentit kundër ligjit që lejon importin e mbetjeve në Shqipëri.

Protesta e mbrëmjes së djeshme nisi për ti paraprirë asaj të sotmes, të cilët kanë paralajmëruar që do jetë një protestë në përmasa më të mëdha.

Protestuesit pretendojnë policia ka ndërhyrë me forcë për të mos i lejuar të zhvillojnë protestën, duke shoqëruar në komisariat dy persona.

“Policia na nxori me forcë nga çadrat ku ishim mbledhur dhe na tha që nuk keni leje për të zhvilluar protestën”, janë shprehur protestuesit.

Ata kanë deklaruar se  policia i ka thënë se sot projektligji për mbetjet nuk është në rend dite në seancë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Çantat e vogla trendi i kësaj vere

Trendi i çantave të vogla vazhdon edhe për verën 2016. Me dimensione të vogla, ngjyra të ndezura e detaje origjinale...

Close