|E martë, Gusht 22, 2017

ALB365.COM URON GËZUAR FESTËN E FLAMURIT 

ALB365.COM  uron gjithë shqiptarët gëzuar 28 Nëntorin , festën e flamurit

Atmosfera e festave të Nëntorit nuk po ndjehet vetëm brenda kufijve të Shqipërisë por kudo ku jetojnë dhe punojnë shqiptarë.

Në Bruksel, Sheshi qendror “Grand Place” u mbush sot me qindra flamuj kuqezi.

Në festimet e komunitetit emigrant shqiptar atje nuk mund të mungonin edhe kostumet tradicionale dhe muzika shqip.

Ambasadorja jonë në Bruksel, Suela Janina, ka publikuar në Twitter nga ceremonia festive për 28-29 Nëntorin.

23535235235et5346346252353534235235235352523512341242141234

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
18 orë i bllokuar në traget në Ancona (foto e video eskluzive)

Një pasagjer i tragetit  të linjës “Ankona- Durrës” tregon situatën e nderë që ndodhet në  traget prej më shumë se...

Close