|E shtunë, Janar 20, 2018

Albpetrol pastron mbetjet e hedhura nga vet kompania. 

Fier – albpetrol1Nis pastrimi i plazhit te Semanit. Punonjes te institucioneve vendore dhe mbi 100 punonjes te kompanise se naftes Albpetrol kane nisur pastrimin e plazhit Seman  kryesisht te mbetjeve urbane te grumbulluara ne rere. Per nje prej drejtuesve te Albpetrol ky aksion nuk do te jete i vetmi , por fillimi i pastrimit te ketij plazhi per ta kthyer ne cdo jave duke e bere si shembull dhe sensibilizim per te gjithe, per te mbajtur paster mjedisin.

Mbetjet e ndodhura ne reren e ketij plazhi ne Seman jane grumbulluar aty pergjate stines se dimrit dhe jane shkak i prurjeve te lumenjve Seman dhe Vjose te cilet derdhen ne kete bregdet duke sjelle me vete edhe mbetjet urbane qe hidhen jo vetem nga qytetaret por edhe nga bizneset deri edhe kompania ne fjale, Albpetrol qe sot po kerkon te pastroje ate qe ka ndotur pergjate gjithe ketyre viteve duke shkaktuar nje katastrofe mjedisore dhe larguar pushuesit.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
FESTA E SHQIPES “ndez” Libofshën. 

Fier - Vendlindja e Shkollës...

Close