|E premte, Shkurt 24, 2017

Alibeaj: Mbi 2 ton drogë shqiptare kapet në Itali e Greqi, Rama e mohon 

Tiranë – Më shumë se 2 ton drogë kanë kaluar nga kufijtë tanë sipas Partisë Demokratike për në Greqi dhe në Itali.

Përveç kësaj sasie, koordinatori demokrat për rendin dhe sigurinë, Enkelejd Alibeaj, thotë se ngarkesat janë shumë më të mëdha.

Alibeaj: Kur raporti është; në 10 ngarkesa, policia fqinje arrin të ndalë vetëm njërën, përfytyroni sa drogë shqiptare ka kaluar këto ditë në Greqi dhe në Itali. Ndërkohë Edi Rama e mohon, thotë se nuk ka drogë, nuk kemi problem me drogën, edhe pse mbarë Evropa është e shqetësuar, media italiane, greke, gjermane dhe BBC japin alarmin për hashashin shqiptar që po mbulon vendet e tyre.

Sipas tij, droga dhe përfshirja e qeverisë në këtë biznes kriminal është një realitet i frikshëm, që sipas demokratëve po inkriminon shoqërinë.

Alibeaj: Vetëm një njeri ende nuk e kupton këtë gjendje të rëndë.  Ky është Edi Rama, i cili duke e mohuar drogën po vetëshpallet si kumbari i saj.

alb365/ora

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Të huajt për jetën e natës në Tiranë https://t.co/DdeEvCpedG https://t.co/SQNTpM1Hd3
508 people follow ALB365
Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nisja e sezonit turistik, bie Euro

Fillimi i sezonit turistik është shoqëruar me dobësimin e valutave, kryesisht Euros, një dukuri që ndodh çdo vit në këtë...

Close