|E shtunë, Shkurt 24, 2018

Alket Rizai, mijra fansa ne facebook. 

2    Tirane – I burgosuri shqiptar në burgjet greke Alket Rizai dhe pse gjallë himnizohet dhe kthehet në hero për shumë persona në rrjetin social, Facebook. BalkanWeb zbulon një fan age të hapur prej muajit shkurt të këtij viti ku postohen foto të Rizait, të burgosurit që është kthyer legjendë për kronikën e zezë me arratitë e njëpasnjëshme nga burgje të sigurisë së lartë greke.

Numërohen mbi 5 mijë fansa që pëlqejnë këtë faqe, ndërsa në foto vihet re Alketi i veshur me bluzën si flamuri kuq e zi me shqipojën dykrenore në mes, revolucionari ‘Che Guevera” si sfond, që duket se shqiptari i burgosur e paska inspirim personal.
Faqja nuk është hapur nga Alket Rizai, por nga mbështetës të tij, sepse përdoret shpesh në postime në vetën e tretë për Rizain si dhe për organizim për tubime të ndryshme.
Nuk dihet nëse Policia e Shtetit ka dijeni për këtë fan page ku me emra konkretë dhe së shumti pseudonime në cdo frazë përdoret termi, vrasje, fishekë, gjak.

10341622_304522953035962_8617831996494005257_n    Bëmat e Alketit para pak kohësh janë bërë dhe këngë ku ndërsa lartësohet figura e të riut shqiptar të burgosur, nuk mungojnë shprehjet me urrejtje ndaj grekëve. Pas kenges labe polifonike te nje viti me pare, kete vit nje kenge hip hop publikohet me Alketin si protagonist. Gjuha teper e ashper ndaj grekeve dhe i burgosuri Rizai qe identifikohet me shqiponjen.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Basha miraton sekretarët e degëve në rrethe. Ja lista .

Tiranë - Përfundon odiseja e...

Close