|E shtunë, Qershor 24, 2017

Alket Rizai: Nuk jam as ëngjëll, as djall. Pas 1 viti e gjysëm, i lirë 

Greqi – Alket Rizai, i njohur në Greqi pasi ka tentuar dy herë të arratiset nga burgjet greke, një herë me helikopter doli sot para gjykatës së Apelit në Lamia.

“Nuk jam as ëngjëll as djall” i ka thënë Alket Rizai gjyqtarëve duke shtuar “Nëse më dënoni nëse jo, për 1 vit e gjysmë do të jem i lirë”.

Në gjyqin që u zhvillua mesditën e sotme ishte dosja e rrëmbimit të 17 marsit 2013 ku Alket Rizai sëbashku me dy bashkëpunëtorë të tjerë mbajtën peng 5 punonjës policie.

Sot ata kërkuan ndjesë, duke deklaruar se nuk kishin qëllim që të lëndonin policët.

“Të gjithë të burgosurit kanë të drejtën e lirisë, por të mos lëndojnë të tjerët”, mësohet të ketë thënë ai në gjykatë, shkruan media greke madata.gr.

Gjithashtu Rizai ka thënë se ishte nën efektin e drogës i pyetur nga prokurori përse kishte hyrë në burg më përpara.

Ai bëri me faj gjyqtarin dhe vazhdoi: “Kështu unë mora helikopterin dhe u arratisa”.

Gjykata greke dënoi me 10 vite e 8 muaj burg shqiptarin Alket Rizai dhe dy bashkëpunëtorët e tij, si dhe heqjen e të drejtave politike për të zgjedhur dhe për t’u zgjedhur për 5 vite.

Por Alket Rizai nuk duket i shqetësuar, pasi ai pas një viti e gjysmë lirohet pasi përmbushet koha e qëndrimit në burg.

Shqiptari Alket Rizai u bë njohur për tentativat e tij spektakolare të arratisjeve nga burgu, njëra prej tyre me helikopter sëbashku me kriminelin grek Vasilis Palaiokostas.

Ai u arrestua disa ditë më vonë.

Ο Αλκέτ Ριζάι στο Εφετείο της Λαμίας by LAMIASTARGR

12345

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kruazierat me turistë braktisin Turqinë për Sarandën. A munden?

Mungesa e stabilitetit pas grushtit të dështuar ushtarak dhe sulmet terroriste në Turqi kanë shtyrë një numër kompanish ndërkombëtare që...

Close