|E mërkurë, Prill 26, 2017

Alket Rizai: Nuk jam as ëngjëll, as djall. Pas 1 viti e gjysëm, i lirë 

Greqi – Alket Rizai, i njohur në Greqi pasi ka tentuar dy herë të arratiset nga burgjet greke, një herë me helikopter doli sot para gjykatës së Apelit në Lamia.

“Nuk jam as ëngjëll as djall” i ka thënë Alket Rizai gjyqtarëve duke shtuar “Nëse më dënoni nëse jo, për 1 vit e gjysmë do të jem i lirë”.

Në gjyqin që u zhvillua mesditën e sotme ishte dosja e rrëmbimit të 17 marsit 2013 ku Alket Rizai sëbashku me dy bashkëpunëtorë të tjerë mbajtën peng 5 punonjës policie.

Sot ata kërkuan ndjesë, duke deklaruar se nuk kishin qëllim që të lëndonin policët.

“Të gjithë të burgosurit kanë të drejtën e lirisë, por të mos lëndojnë të tjerët”, mësohet të ketë thënë ai në gjykatë, shkruan media greke madata.gr.

Gjithashtu Rizai ka thënë se ishte nën efektin e drogës i pyetur nga prokurori përse kishte hyrë në burg më përpara.

Ai bëri me faj gjyqtarin dhe vazhdoi: “Kështu unë mora helikopterin dhe u arratisa”.

Gjykata greke dënoi me 10 vite e 8 muaj burg shqiptarin Alket Rizai dhe dy bashkëpunëtorët e tij, si dhe heqjen e të drejtave politike për të zgjedhur dhe për t’u zgjedhur për 5 vite.

Por Alket Rizai nuk duket i shqetësuar, pasi ai pas një viti e gjysmë lirohet pasi përmbushet koha e qëndrimit në burg.

Shqiptari Alket Rizai u bë njohur për tentativat e tij spektakolare të arratisjeve nga burgu, njëra prej tyre me helikopter sëbashku me kriminelin grek Vasilis Palaiokostas.

Ai u arrestua disa ditë më vonë.

Ο Αλκέτ Ριζάι στο Εφετείο της Λαμίας by LAMIASTARGR

12345

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Partia Socialiste: Ka pasur takime dhe jo konflikt https://t.co/cRppB32jSw https://t.co/oVN4gWwHrn
11,477 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Justin Bieber, seks me një mashkull në film?

Nuk është çudi nëse një popstar bëhet pjesë e një produksioni filmik, por çudi është kur këtij popstar-i i jepet...

Close