|E premte, Prill 28, 2017

ALUIZN-i ndan 100 leje legalizimi në Zharrëz 

Fier – Rreth 100 banorë të fshatit të Ri në njësinë administrative në Zharrëz bashkia Patos kan marr në dorë lejet e legalizimit për shtëpitë e tyre. Shpërndarja e lejeve te legalizimit për këta fermerë është kryer nëpërmjet një ceremonie të organizuar nga ALUIZNI Fier si dhe Bashkia Patos

Kreu I ALUIZNI-t fier Ervin Bushi ka pohuar se ka mbaruar verifikimi në terren I ndërtimeve  dhe nga 1200 ndërtime janë legalizuar 600 dhe të tjerat janë ën process legalizimi. Po vazhdonë azhornimi , ndërkohë që mardhëniet mes ALUIZN-it e Hipotekës po I mban zyra e ALUIZN-it deri në marrjen e certifikatës së pronësisë

Deputetja e PS për zonën Antoneta Dhima ka pohuar se në qeverisjen  demokratike aplikuan për legalizim afro 1200 banorë për ndërtimet pa leje  dhe ajo qeveri nuk bëri asnjë legalizim , ndërkohë që qeveria e Rilindjes ka bërë 600 e të tjerat janë në process legalizimi

Një banor I zonës shprehet I gëzuar dhe entuziazmuar për marrjen e lejës së legalizimit dhe pohon se qeveria Rama të vazhdojë në drejtimin e duhur

Kjo është shpërndarja e dyt e lejeve të legalizimit në Zharrëz ku rreth tre muaj më parë kryeministri Rama shpërndau 500 leje legalizimi

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vasili merr “timonin” e LSI-së https://t.co/fY6oPfP7p5 https://t.co/paWAt706pI
11,371 people follow ALB365
Twitter Pic Ismaelha Twitter Pic nopalli Twitter Pic PaulG121 Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic Shawncha Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_ Twitter Pic YzatisRo Twitter Pic GloriaBr Twitter Pic 0018b
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Operacioni policor “Martinë” sekuestron 121 kg kanabis , prangos dhe poseduesin (fotot)

Fier - Finalizohet me sukses Operacioni Antidrogë "Martinë". Goditet një aktivitet kriminal në drejtim të trafikimit ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Gjenden dhe...

Close