|E hënë, Shkurt 27, 2017

ALUIZNI ndan 340 leje legalizimi 

 Fier – 340 banore te 5 lagjeve  periferike ne Bashkine Fier “Afrim” , “Mbrostar Ferko”, “Bishanak” “Sheq” dhe “1 Maj ” kane marre ne dore lejet e legalizimit per shtepite e tyre.

Shperndarja e lejeve te legalizimit per keta fermere eshte kryer nepermjet nje ceremonie te organizuar nga ALUIZNI dhe Bashkia Fier  Ervin Bushi ne fjalen e tij eshte shprehur se brenda ketij mandati do te perfundoi me sukses ky proces duke e konkretizuar me shifra .Ne me pak se 3 vjet ka thene Bushi jane dhene 14 mije leje legalizimi krahasuar me periudhen e qeverisjes meparshem 8 vjecare qe ishin shperndare vetem 400 leje. Nderkohe kreu i Bashkise Fier Armando Subashi eshte shprehur se sot nuk jam ketu per te deshmuar premtimin e mbajtur nga qeveria per dhenien e lejeve te legalizimeve por edhe per tju dhene lajmin e mire se se shprjti kjo zone informale dhe te tjerat do te perfshihen nga projekti madhor i KFV per rrjetin e ujesjelles kanalizimeve si dhe per fillimin e procedurave per premtimin tjeter te qeverise mbi certifikimin e tokes  bujqesore.
Per banoret qe moren sot certifikatat e pronesise per objektet e deklaruara pa leje  eshte shprehur vleresimi dhe falenderimi per qeverine shqiptare qe mbajti kete premtim
15135858_1355192437833786_42228988144757208_n
alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja gjendja aktuale e përmbytjeve në Vlorë .

Vlorë - Shtabi i Emergjencave Civile informacion për situatën në Vlorë. Shtabi i Emergjencave: 20 banesa të përmbytura dhe 1200...

Close