|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Ambasadori britanik: E çuditshme që flitet për luftë me Malin e Zi 

Ambasadori britanik Ruairi O’Connell ka folur për demarkacionin me Malin e Zi duke shprehur habi që flitet për luftë me këtë shtet.

Diplomati britanik duke u përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në një transmetim direkt të Gazetës Express ka thënë se Kosova dhe Mali i Zi kanë raporte të mira duke përmendur faktin që Podgorica e kishte njohur pavarësinë e Kosovës disa muaj pas shpalljes, pavarësisht telasheve me Beogradin.

“Më duket e çuditshme që flitet për luftë me Malin e Zi” ka thënë ai.

Më pas ai, nuk e ka përjashtuar mundësinë që subjektet që flasin për këtë ta bëjnë për konsume të  brendshëm.

Lëvizja Vetëvendosje vazhdimisht duke përsëritur mundësinë e një luftë me Malin e Zi nëse kalon demarkacioni.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Katër skenarët që mund të nxisin luftën NATO-Rusi më 2017!

Ekspertët e Këshillit amerikan për Marrëdhënie me Jashtë, parashikojnë raporte jo të mira mes Moskës dhe NATO-s gjatë vitit të ardhshëm. Këshilli publikoi raportin e titulluar “Kërcënimet kryesore të vitit...

Close