|E shtunë, Janar 20, 2018

Ankesa/ Familjari – Vllai 7 muaj në qeli dhe nuk e nxjerrin në gjyq, ankohem por s’më pret njeri (video) 

Fier – Adriatik Çomo prej 7 muaj ndodhet në paraburgim dhe spitalin e burgut pasi sipas policisë është ndaluar për dhunë në familje. Qëndrimi I tij në paraburgim për një vepër të tillë penale ka bërë që familjarët të shqetësohen. Familja e të ndaluarit dhe të afërmit e tij jetojnë në lagjen ‘Sheq I Madh’ në Fier.

Vëllai I tij Jani Como  pohonë se përse nuk del në gjyq, ta dimë ka apo ska faj, do dënohet apo do lirohet, nuk dimë cfarë të bëjmë. Kam shkuar disa herënë prokurori për tu sqaruar por askush nuk del të më presë e të më japi sqarime, ka pohuar ai për alb365.com

Ai tregonë se nusja e vëllait do shkonte në Greqi me vajzën, por vllai nuk donte dhe si dha firmën të kalonte gruaja në kufi , ajo nga inati e denancoi për dhunë. Vëllai ka 7 muaj në paraburgim.Vëllai ka dy fëmijë, në shkollë nuk shkojnë, mbetën pa blerë libra.

I kontaktuar  kreu I prokurorisë Fier ka pohuar se dhjetë ditë më parë kjo cështje I ka kaluar për anë proceduriale prokurorisë së Vlorës sepse me ndryshimet e reja në kodin e procedurës penale dhe kur ka të dëmtuar një fëmijë ( në rastin konkret vajza e mitur e tij) I kalon cështja seksionit të të miturve në Vlorë

alb365

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
29 vjeçarja rrëzohet nga kati i 3 i pallatit (foto e video)

Fier - Në datën 17.09.2017,...

Close