|E hënë, Korrik 24, 2017

AP – Bashkia ka larguar nga puna 323 punonjës. Bashkia, dolën pa punë nga reforma 

Fier – Dita e hapur e oganizuar nga institucioni I Avokatit të Popullit  ka bërë që pranë kësaj zyre në bashkinë Fier të vijnë tre  komisonerë e të kryejnë takime me qytetarë për tu vënë në dieni nga afër me qytetarë e problemet e tyre.

Qytetarë të ndryshëm mbanin radhën për të takuar nga afër komisonerët që të shprehnin tek ta problemet që ata kanë

Përfaqsuesja e avokatit të popullit në bashkinë Fier Laureta Roshi ka pohuar se bashkia Fier ka larguar nga puna 323 punonjës  por nuk dihet nëse janë mbyllur si vende pune apo këta janë zëvëndësuar me element të rinjë

Burime  zyrtare nga bashkia Fier pohuan se me reformën e re territoriale  ish komunat u kthyen në njësi administrative dhe disa shërbime që kryheshin në ish komuna kryhen në bashki  kështu që nuk mund të paguhehsin dy persona për një vend pune , ndërkohë që bashkisë së  madhe fier u bashkangjitën 9 ish komuna. Me kthimin e ish bashkisë Fier në bashki të madhe numuri i punonjësve në bashki është shtuar.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia arreston dy shtetas https://t.co/fKf02G3jQq https://t.co/dyJg6F7JsN
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Miqësorja , Austri 2 – 1 Shqipëria

Formacioni i Kombetares Shqiptare Njoftimin trajneri i Kombetares shqiptare e bëri në mbledhjen e zhvilluar sot paradite. De Biasi deklaroi...

Close