|E enjte, Qershor 29, 2017

Apolonia STOP merkatos, mungojne zyrtarizimet. 

Demiraj-me-dy-ndihmesit    Fier – Tek Apolonia lakohen emra të shumtë, ndërsa pritet që kjo javë të sjellë dhe risitë e para. Edhe pse të krijohet përshtypja se merkatoja ka mbetur pezull, në fakt po ndodh krejt e kundërta. Kjo, pasi drejtuesit e klubit fierak kanë një projekt të qartë dhe ambicioz për skuadrën e sezonit të ardhshëm. Ndërkohë, është konfirmuar zyrtarisht grupi i lojtarëve që mbylli sezonin e kaluar.Për krerët bardhejeshilë, përforcimet e merkatos së kësaj periudhe do të jenë kryesisht në repartin e sulmit, por nuk përjashtohen edhe repartet e tjera.

Ndërkaq, nga sa mësohet, një prej menaxherëve që po interesohet për merkaton fierake së bashku me një prej drejtuesve të klubit do të nisen sot drejt Amerikës latine, për të parë nga afër dhe zhvilluar bisedat e para me dy futbollistë të këtij kontinenti, por që emrat e tyre nuk bëhen të ditur. E vetmja gjë që mësohet është se të dy lojtarët luajnë si sulmues të mirëfilltë dhe në kampionatin ku janë aktivizuar, kanë arritur të shënojnë një numër të madh golash.

Mbrojtësi i Apolonisë, Andi Prifti, u shpreh: “Po vijojmë stërvitje individuale, në mënyrë që fazën përgatitore të mos e fillojmë nga zero. Jemi njohur nga drejtuesit e klubit me strategjinë e ndërtimit të ekipit për sezonin e ardhshëm. Po bëhet një punë intensive nga drejtuesit e klubit, për të qenë të suksesshëm në merkaton e kësaj periudhe, për të afruar së paku 3-4 futbollistë, që do të rrisin së tepërmi edhe rivalitetin brenda skuadrës. Vërtet nuk është vonë, por as shpejt nuk është, ndaj duhet që merkato e nisur të përfundojë me sukses në një kohë sa më të shkurtër, në mënyrë që lojtarët e ardhur të ambientohen me pjesën tjetër të ekipit”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
17 vjeçarja vdes sepse merr mbidozë paracetamoli

Georgia Littlewood, një vajzë 17-vjeçare, vdiq nga ‘dështimi’ i mëlçisë pasi piu shumë paracetamol. Një adoleshente, punëtore në një sallon...

Close