|E shtunë, Janar 20, 2018

Armë dhe kokainë, pranga 26 vjeçarit . 

155929Itali – Një 26-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga të policisë italiane pasi është kapur me 1 kg kokainë të pastër dhe një arsenar armësh. Sipas mediave italiane në pranga ka përfunuduar Nesti Begaj banues në Durrës.

26-vjeçari nuk kishte precedentë penalë dhe ishte me dokumente të rregullta në Itali, me rezidencë në qytezën Martinsicuro, ndërsa punonte në ndërtim.

Në një banesë që përdorej si depo e mjeteve të punës, policia zbuloi 1 kg kokainë të pastër.

Pas kontrolllit policia italiane sekuestroi gjithashtu një pistoletë e markës Brauning kalibër 6,35 mm dhe një sasi e madhe fishekësh.

155930 155931

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Skandali/ Aleksandër Çipa dhe Kokëdhima në listën e zezë greke

Gazeta greke “Proto Thema” publikoi...

Close