|E enjte, Shkurt 23, 2017

Arrestohen 11 persona, 2 shpallen në kërkim. Policia kap armë e drogë 

Fier – Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar “Gryka”. Operacion me metodat speciale të hetimit nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim edhe me Sektorin për Hetimin e Narkotikëve pranë Drejtorisë së Përgjithshme për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Krimet e Rënda në Drejtorinë e Policisë së Shtetit.

Sekuestrohen 343 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva,

425 fara bime Cannabis Sattiva,

1 armë zjarri gjysëm automatike dhe 75 fishekë model 56.

Arrestohen në flagrancë 11 shtetas, 3 procedohen penalisht dhe 2 të tjerë shpallen në kërkim.

Nga ana e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim edhe me Sektorin për Hetimin e Narkotikëve pranë Drejtorisë së Përgjithshme për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Krimet e Rënda në Drejtorinë e Policisë së Shtetit, pas një pune hetimore disa mujore, u bë e mundur finalizimi me sukses i operacionit të koduar  ”GRYKA” dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve të mëposhtëm:

• Mehmet Skënderaj, 63 vjeç, banues në lagjen “Çole” Vlorë.

• Leo Tafa, 33 vjeç, banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier.

• Eglantin Tafa, 35 vjeç, banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier.

• Ardit Tafa, 20 vjeç, banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier.

• Dorian Tafa, 34 vjeç, banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier.

• Miklovan Kuka, banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier.

• Artan Skënderaj, 35 vjeç, banues në Ksamil.

• Meto Skënderi, 38 vjeç, banues në fshatin Libofshë, Fier.

Gjithashtu u proceduan penalisht shtetaset:

• J.M, 26 vjeçe, banueae në fshatin Mallas, Mallakastër.

• T.Gj, 39 vjeçe, banuese në fshatin Libofshë, Fier.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit Mehmet Skënderaj, në fshatin Ninësh, Mallakastër, janë kapur në flagrancë dhe ju gjetën e sekuesteuan në cilësinë e provës materiale 145 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva dhe 425 fara bime lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë prranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë për veprat penale të “Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve” e “Trafikim të narkotikëve” parashikuar nga Nenet 283/2 e 283/a/2 të Kodit Penal.

Në vijim të këtij operacioni dhe mbi bazën e informacioneve të mara në rrugë operative, nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve:

• Fatos Skënderaj, 33 vjeç, banues në fshatin Ninësh, Mallakastër.
Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan 91 kg lëndë narkotike e dyshur Cannabis Sativa, 1 armë zjarri gjysëm automatike dhe 75 copë fishekë.

• Albert Sulaj, 37 vjeç, banues në fshatin Ninësh, Mallakastër.
Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan 22 kg lëndë narkotike e dyshur Cannabis Sativa.

• Barjam Sulaj, 59 vjeç, banues në fshatin Ninësh, Mallakastër.
Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan 2 kg lëndë narkotike e dyshur Cannabis Sativa.

U procedua penalisht shtetasi:
• A.S, 82 vjeç, banues në fshatin Ninësh Mallakastër.
Fatos Skënderaj, 33 vjeç, banues në fshatin Ninësh, Mallakastër.
Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan 21 kg lëndë narkotike e dyshur Cannabis Sativa.

Gjithashtu janë shpallur në kërkim e po punohet për kapjen e shtetasve:
V.S, 81 vjeç, dhe P.S, 39 vjeç, pasi në banesën e shtetasit V.S e cila shërbente si bazë për prodhimin dhe shitjen e lëndës narkotike, janë gjatur e sekuestruar 62 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Berisha “promovon” Ben Blushin, deputeti: Kundër teje, otoman komunist

Tiranë - Ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputeti Ben Blushi janë përfshirë në replika mes tyre mbi debatin brenda PS për...

Close