|E enjte, Janar 18, 2018

Arrestohen 2 të rinj, po transportonin hashash (fotot) 

Fier – Kapen duke transportuar lëndë narkotike, arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Seksioni për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në kuadër të operacionit të koduar “Levani”, arrestuan në flagrancë shtetasit:

1.Amarildo Iseberi, 22 vjeç, banues në lagjen Nr. 5, Kavajë.

2.Sejbi Kazazi, 21 vjeç, banues në lagjen Nr. 5, Kavajë.

Arrestimi i këtyre dy shtetasve u bë pasi gjatë natës, në vendin e quajtur “Levan”, dhe konkretisht në hyrje të autostradës Levan – Tepelenë, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip BMV me targa AA 311 LS, me të cilin udhëtonin këta shtetas, u gjetë dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një qese me një material bimor me ngjyrë jeshile në formën e boçeve, i ngjashëm me atë të bimës “Cannabis Sativa”, me peshë totale 515.2(pesëqindë e pesëmbëdhjetë pikë dy)gram, të cilën po e transportonin nga Tepelena për në Kavajë.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale:

-515.2 gram Cannabis Sativa
– 1 automjet tip BMV
– 2 aparate celularë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës shkallës parë Fier për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Nxjtja për përdorimin e drogës” parashikuar nga Nenet 283/a e 286/1 të Kodit Penal.

IMG-20160406-WA0000 IMG-20160406-WA0001 IMG-20160406-WA0002 IMG-20160406-WA0003 IMG-20160406-WA0004

alb365

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kryeministër, “rilind” hyrje-daljet e qyteteve!

Nga ALEKSANDËR ÇIPA - Lëvizja...

Close