|E diel, Dhjetor 17, 2017

Arrestohen 5 ish-zyrtarë të ALUIZNI-t, 2 në kërkim për shpërdorim detyre. 

aluizniTiranë –  Arrestohen 5 ish-zyrtarë të ALUIZNI-t për shpërdorim detyre.

Policia ka arrestuar Artur Skela, Robert Dauti, Erind Mlloja, Erald Dino, Erald Maci

Policia ka shpallur në kërkim janë edhe 2 ish punonjës të ALUIZNI. Ish-zyrtarët e ALUIZNI legalizuan 8 objekte mes Gardës dhe Universitetit Politeknik. Ish zyrtarët e ALUIZNI-t falsifikuan dokumentet.

Sipas burimeve në kërkim janë dhe katër ish punonjës të ALUIZNI-t. Nga hetimet ka rezultuar se këta ish-zyrtarë kanë legalizuar 8 objekte mes Gardës dhe Universitetit Politeknik.Gjithashtu nga hetimet ka rezultuar se legalizimi i këtyre objekteve është bërë duke falsifikuar dokumentet.

Ish-zyrtarët e ALUIZNI-t të arrestuar

Artur Skela, 45 vjeç, me detyrë ish-specialist pranë ALUIZNI-t, dega Tiranë, ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur masën e sigurimit personal “arrest në burg”.

Erin Mlloja, 32 vjeç, me detyrë ish-specialist pranë ALUIZNI-t, dega Tiranë, ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur masën e sigurimit personal “arrest në burg”.

Ermal Dino, 27 vjeç, me detyrë ish-specialist pranë ALUIZNI-t, dega Tiranë, ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur masën e sigurimit personal “arrest në burg”.

Erald Maçi, 36 vjeç, me detyrë ish-specialist pranë ALUIZNI-t, dega Tiranë, ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur masën e sigurimit personal “arrest në burg”.

Robert Dauti, 31 vjeç, me detyrë ish-specialist pranë ALUIZNI-t, dega Tiranë, ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur masën e sigurimit personal “arrest në burg”.

4 ish-drejtues dhe specialistë të kësaj të ALUIZNI-t të shpallur në kërkim: F.H., K.B., R.D. dhe shtetasi T.B.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Militantët, ata që humbasin kur fitojnë

Nga: LORENC  VANGJELI   Dy kandidatët kryesorë në...

Close