|E shtunë, Shkurt 24, 2018

Arrestohet 1 shtetas, një tjetër në kërkim . 

largea_arrestim-me-kurriz21399663805Fier – Më datë 27.01.2015 ora 16.30, nga, u ndalua shtetasi në kërkim  Halil  Matjani , vjec 50,  banues në fshatin Matjan, Lushnje. Ndalimi u bë në bazë të urdhërit të Prokurorisë Lushnje, te dates  17.12.2014. Shtetasi  Halil  Matjani, duke qënë me detyrë punonjës i Postës Shqiptare Lushnje, në periudhën 2007-2010, ka vjedhur duke shpëdoruar detyrën një shumë prej 300 mijë lekë të vjetra abonentëve të OSHEE,  shtetasve S.Z vjec 49 dhe  ZH.S vjec 53 banues në Lushnje.Neni 135 i Kodit Penal “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën”

 Më datë 27.01.2015 nga Komisariati i Policise Fier, filloi procedimi penal, dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit G.B vjec 34, banues në Fier. Procedimi nisi pasi ky shtetas për motive të dobeta,  ka goditur me sende të forta duke i shkaktuar dëmtime shtetasit A.B vjec 24, banues në Fier. Neni 89   i Kodit Penal “Plagosje e lehte me dashje”

Me date 27.01.2015 filloi procedimi penal dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autoreve, pasi në datë 25 01.2015 ora 20.00 shtetasi Sh.B vjec 18, banues ne Fier, kallezon se dy persona të pa identifikuar i kanë marre, duke ushtruar dhunë, telefonin celular tip Nokia.Neni 139 i Kodit Penal “Vjedhje ne bashkepunim”.

alb365.com/policia

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Basha-Ramës: Esëllohu, qytetarët mezi po presin ditën e votës

Tiranë - Kreu i Partisë...

Close