|Friday, December 9, 2016
  • NA NDIQ NË

Arrestohet fieraku, kërkohej për trafik femrash 

Një 35-vjeçar nga Fieri i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e policisë së Tiranës.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se specialistët e seksionit të Trafiqeve të Paligjshme pranë Drejtorisë Vendore të Policise Tiranë kanë arrestuar në ambjentet e një bar kafeje në rrugën  “Sulejman Delvina” shtetasin Rezart Merkaj, lindur dhe banues në Fier.

Sipas policisë, ky shtetas ishte i shpallur në kërkim pasi Prokuroria  pranë Gjykates së Shkallës parë Tiranë ka dërguar urdherin e dates.17.06.2016 për ekzekutimin e vendimit penal datë 16.06.2016 të Gjykatës Shkallës Shkallës së Parë Krimeve të Rënda Tiranë, e cila ka caktuar masen e sigurise “Arrest me burg” për Veprën Penale të “Trafikim i personave te rritur”.

Add a Comment

%d bloggers like this: