|E mërkurë, Mars 29, 2017

Asgjesohen 10 mijë rrënjë canabissativa 

Shkodër – Vau Dejës

 – Vijon aksioni anti – cannabis

  Asgjesohen 10 076 bimë narkotike cannabis – sattiva në 17 parcela

Nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër e Vau Dejës në bashkëpunim me DVP-Shkodër dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër vijon puna e pandërprerë dhe zbatimi i plan-operacioneve për zbulimin dhe asgjesimin e siperfaqeve ku dyshohet se jane kultivuar bime narkotike dhe konkretisht :

gjatë operacionit të radhës në datë 13.09.2016 në bazë të të dhënave të siguruara në rrugë operative, dhe kontrrollit të ushtruar në njësitë Administrative Pult dhe Temal u arrit që:

•  Në njësinë administrative Pult të Shkodrës, u gjetën dhe u asgjesuan me anë të djegies 9050 bimë narkotike të dyshuara të llojit cannabis – sattiva në 7 parcela

•  Në njësinë administrative Temal të Vau të Dejës, u gjetën dhe u asgjesuan me anë të djegies 1026 bimë narkotike të dyshuara të llojit cannabis – sattiva në 10 parcela

Po punohet për identifikimin dhe vënien para përgjesgjesisë penale të të gjithë autorëve të këtij aktiviteti kriminal.

Materialet i’u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme për veprën penale”Kultivimi i bimëve narkotike” parshikuar nga neni 284 të Kodit Penal.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dy shqiptarë digjen në kamion, do kalonin ilegalishtë në Angli.

Francë - Një e re shqiptare dhe një i afërm i saj kanë gjetur vdekjen në një ngjarje tragjike në...

Close