|E shtunë, Prill 29, 2017

Autoritetet gjermane qytetarëve: Mbylluni në shtëpi, mos hapni dyer dhe dritare 

Autoritetet në qytetin jugperëndimor në Gjermani, Ludwidshafen, u kanë thënë sot banorëve që të qëndrojnë brenda pas rrjedhjes së amoniakut.

Zyrtarët i kanë paralajmëruar njerëz që jetojnë të paktën një kilometër afër një patinazhi që t’i mbajnë të mbyllura dyert dhe dritaret, si dhe të mos dalin jashtë, raporton AP, përcjell Express.

Një njoftim në uebsajtin e qytetit njofton se transporti publik, si autobusët dhe trenat kanë ndërruar drejtim. Po ashtu, u ka bërë thirrje njerëzve që përjetojnë  probleme me frymëmarrjen që të kërkojnë ndihmë mjekësore.

Amoniaku zakonisht përdoret në formë të lagësht në sistemin e ngrirjes së fushës së patinazhit. Ky kemikal me erë të rëndë bëhet gaz kur të lirohet dhe mund të shkaktojë dëme ndaj mushkërive, nëse njerëzit ekspozohen ndaj sasisë së lartë të saj për një periudhë të gjatë.

alb365/Express/

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kisha Katolike mban meshë për vizitën e Papës.

Fier - Kisha Katolike në qytetin e Fierit pasditen e të shtunës mban një meshë për vizitën e Papa Franceskut...

Close