|E enjte, Janar 18, 2018

Avokati Visha : “ Të lirohet Arben Isufi, kanë kaluar afatet ligjore. 

ardian visha
ardian visha

ardian visha

    Fier – Shtyhet senaca gjyqsore ndaj  Arben IsufitNë orët e pasdites së sotme në gjykatën Fier është zhvilluar séance gjyqsore  për mosnjohjen  e masës së sigurisë 30 ditore ndaj Arben Isufit. Seanca ka filluar në orën 14 e 15 minuta  ndërkohë që trupi gjykues  kryesohej nga gjyqtare Hygerta Hysi , prokuror I çështjes ka qënë Elida Hoxha.

Sipas  informacioneve të marra nga gjykata mësohet se séance gjyqsore është shtyrë për paraditen e  nesërme pasi akuza ka këkruar ndërrimin e gjyqtarit. Trupi gjykues e ka marë parasysh kërkesën e akuzës por edhe për faktin se pas orës 16 audio nuk punon sistemi në sallën ku zhvillohej gjyqi. Kjo ka qënë edhe arsyeja që e  kanë shtyrë seancën për në orën tetë të mëngjesit të ditës së nesërme.

Pas përfundimit të seancës gjyqsore avokati mbrojtës I Arben Isufit , Ardian Visha ka pohuar për median se : “ Askush nuk mbahet në burg mbi tre muaj. Klienti im po mbahet në burg mbi tre muaj, po shkon në muajin e pestë dhe procesi nuk është në faza fillestare. Kjo ka ardhur pasi procesi është ngjizur keq nga prokuroria në fillesat e tij, është mbajtur me dhunë procesi në Tiranë në shkejlje të drejtave proceduriale. Nuk ka askush të drejtë të gjykojë askënd jashtë juridikisonit ku banon një shtetas për qëllim ekstradimi të tij. Ky ka qëën shkaku I prishjes së masës sigurisë 30 ditore që ne kemi këkruar si mbrojtje”, ka pohuar avokati Visha.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
13 vjeçari akuzohet për sex me 6 vjeçaren

Ndaj një 13 vjeçari ka...

Close